Google Translate

Обележен Међународни дан грчког језика

Вести  ::  понедељак, 12.02.2024.

Међународни дан грчког језика обележен је, у организацији Лектората за грчки језик и Центра за стране језике Филозофског факултета, у филолошком одељењу четвртог разреда Прве нишке гимназије "Стеван Сремац" радионицом "Грчко-енглеске језичке везе". Радионицу је креирала и одржала Наталија Пахноглу, студенткиња треће године Англистике. Ученици су показали изузетно интересовање и пратили са великом пажњом. У наставку догађаја ученицима се обратио проф. др Владимир Јовановић са Департмана за англистику и у врло надахнутом излагању предочио младим филолозима пет разлога због којих су студије англистике привилегија.

Велику захвалност изражавамо професоркама енглеског Даниели Станковић и Јелени Јовић, које су нам уступиле термин и указале гостопримство, као и управи школе са Душаном Бабићем и Татјаном Здравковић за организацију целог догађаја.

Филолошко одељење је расадник младих филолога са којим је увек задовољство радити.